İçeriğe geç

Neler Yapıyorum? #YazTatili

Öncelikle merhaba

Yazılırımı kimler okuyor ya da birileri takip ediyor mu açıkcası çok bilgi sahibi değilim. Bir kaç kişiden güzel yorumlar,mesajlar aldım. Çok az kişiyede olsa ulaşmak

beni sevindirdi açıkcası. Bu yazımın konusu yazılım mühendisliği 3.sınıf öğrencisi olarak yaz tatilimi nasıl değerlendiriyorum onunla ilgili olacak. O zaman başlıyorum.

                Biraz kendimden bahsedeyim öyle sürekli gezen tozan bir insan değilim. Kısmen asosyalde denebilir. Ancak bu olay genellikle sıcak havalarda daha çok oluyor.Gerçekten bunalıyorum ve o gezme işlemi benim için işkence oluyor. Birde düşük tansiyon sorunum var onu hiç katmıyorum. Birgün düşüp kalıcam bir yerde. 🙂 Neyse konumuz bu değil.

                Evde genelikle bilgisayar başındayım. Bazen boş boş takıldığım zamanlarım çok oluyor. Son zamanlarda bir düzen oturtmaya çalışıyorum hayatıma. Sabahları erken kalkmaya çalışıyorum. Erken dediğim baya erken 5:30 gibi. 🙂 çünkü tatilin başlarında deyim yerindeyse hayvan gibi uyuyordum. Normal koşullarda max. 7 saat uyuyan ben 11-12 saat uyur olmuştum. Bunun büyük nedenide hayatımda gelişen bazı olaylar. İnsan bazı şeylerden kaçmak için uykuyu seçebiliyor. Hayatımda kötü şeyler oldu belki çoğu insan için basit şeyler ama beni derinden etkileyen şeylerdi bunlar. Hepsini yavaş yavaş atlatıyorum. Zaten bu olaylar olmasa insan nasıl büyüyebilirdi ki…

Nerden nereye geldik. 🙂

Şimdi gelelim neler yapıyorum.

Instagram’dan takip edenler bilir, PHP öğrenme aşamasındayım. Algoritma mantığını ve kod mantığını bildiğim için öğrenme aşaması benim için sıkıntı olmuyor. Bir dili öğrenmenin en etkili yoluda sanırım bir proje üretmek. Bende bunun için öğrenirken bir yandan da aklımdaki projenin kodlarını yazıyorum.

Birde İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. İngilizce çokça önemli.(Bununla ilgili bir yazı yazmayı düşünüyorum.) Öğrenme konusunda başarılı olursam tecrübelerimi sizlerle de paylaşmayı düşünüyorum.

Gün içinde sabah kalkıyorum, çok erken olduğu için kahvaltıyı hemen yapmıyorum, bir önceki geceden ne planladıysam (Planner tutmaya başladım bu arada 🙂 ) onları yapıyorum. PHP çalışıyorum, İngilizce çalışıyorum. Mr.Robot hayranı olarak yeni bölümleri çıktıkça onu izliyorum. Arada Silicon Valley’i izliyorum. Kitap okuyorum. Kahve içiyorum.

Ve çokça algoritma üretmeye çalışıyorum. Sürekli kafamda algoritmalar uçuşuyor. Bunun isteyerek yaptığımı söyleyemicem her şey kendiliğinde oluşuyor. İstem dışı yani.

Sevgiyle kalın.

Tarih:Genel

2 Yorum

  1. Faezeh Faezeh

    Selam damla yazılarını vaktim oldukça okuyorum yazdiklarin için teşekkürler aslında elektrik mühendisliği okuyorum ve iranliyim ama yine de yazıların umut verici umarim bi gün seninle konuşabiliriz ❤

    • Çok teşekkür ederim. 🙂 Umarım konuşabiliriz sosyal medya hesaplarımdan yazabilirsin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir