İçeriğe geç

Neler Yapıyorum ? #Günlük

Beni instagramdan takip ediyorsanız, ”zinciri kırma” etkinliğine başladığımdan haberiniz vardır. 🙂
Şuan bu zincirin 21.Günündeyim kendime o kadar inanamıyorum ki… Normalde ben başlar maksimum 1 hafta sonra dayanamaz bırakırdım. Bu sefer fazla inatçı davrandım. Şimdi size bu sürece başlamaya neden karar verdiğimi ve neler yaptığımı anlatayım.

Bir süredir hiçbir şey yapmak istemeyen beni bir şeyler yola getirmeliydi ama bu neydi sürekli çözüm arıyordum. Çözümde bulamıyordum. Sürekli bi tembellik, günlerce yatma isteği vs. vardı. Böyle günler geçiyordu. Sonra vizelerim bitti, eve gidip yurda geri döndüğümde de günlerimi ne kadar boş geçirdiğimi hala düşünmeye devam ediyordum ama asla harekete geçemiyordum. Önümde bitmesi gereken bi Bitirme Projesi , yapmam gereken işler var.

Bir sabah uyandım dedim bu 40 günlük zinciri kırma olayına başlayayım. Haftanın ortalarıydı dedim pazartesi başlarım çünkü bir şeylere başlamak için bir şeylerin başlangıcını beklemek gerekiyor ya. Dedim kızım bunu şuan istiyorsan hemen bugün başla, kendimi biliyorum ertelersem o pazartesi hiç bir zaman gelmeyecek. O yüzden bundan tam 21 gün önce başladım.

Şimdi gelelim ne yapıyorum; bu süreçte düzene koymak istediğim bir kaç şey var bunlar,

 • kitap okuma alışkanlığı
 • uyku sürem (çok fazla uyuyordum)
 • ingilizce çalışmak
 • proje geliştirmek
 • ve bunları yaparken ruhumu beslemek bu da tabii ki Kuran ve Meal okumak.

Kitap okuma olayını bazen neredeyse unutuyorum ve uykum gelince aklıma geliyor ama 2 3 sayfada olsa o kitabı okuyup öyle uyuyorum.

Uykumu da 6 saate kadar indirdim. 10+ saat uyuyan biriydim 🙂

İngilizce için şuan yoğun bir dönemde olduğum için sadece Duolingo uygulamasıyla devam ediyorum, kopmamak için.

Projede içinde  bitirme projemi geliştiriyorum. Bi aksilik olmazsa ve Allah nasip ederse 40 günün sonunda uygulamam bitmiş ve sizlerle buluşmuş olacak.

Şimdilik durum bu, 40.günün sonunda bir durum güncellemesi yaparım.

Okuduğun için teşekkür ederim 🙂

 

 


REKLAMLAR

 


Tarih:Günlük

3 Yorum

 1. Faik Faik

  uykumu 6 saate indirdim dedin,geceler geç uyuma sorun değilde sabahları erken kalma sorun oluyor bunu nasil çözdün,ben de senin gibi bir yazılımcıyım ama fakat yeni başladım.Önerilerin varmı yeni başlayanlar için veya tavsiyelerin varmi

  • damlakayali damlakayali

   Ben de sabahları kalkamadığım için geç yatmaya başladım. Şuanlık uyku süremi azalttım, erken kalkmayı başardığım zaman onunla ilgili de bir yazı yazarım.

 2. Faik Faik

  Selam instagram sayfanizi neden kapatdiniz sıkca takip ediyordum sizi hatda sizden ilham alıyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir