İçeriğe geç

Microsoft Student Partner (MSP) ’17 Kick Off’u

15193510_10154681300945912_5692655373731432677_n

Merhaba arkadaşlar
Geçtiğimiz günlerde MSP Kick Off programına katıldım ve oradaki izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim. 🙂

İlk olarak başvuru sürecimden bahsedeyim. Başvuruların başladığını facebook sayfasından gördüm ve buna başvurup şansımı deneyeyim dedim ve o dönem vize dönemimdi,video falan çekmem gerekiyordu başvuru sürecinde bu yüzden vizeler bitince başvururum dedim ve tabii ki sonrasında unuttum. 🙁 Sonra tekrar facebook sayfasından başvurucu sürecinin uzatıldığını gördüm videomu çekip formu doldurup gönderdim. Açıkcası seçileceğimi düşünmüyordum,gelen mailde seçildiğimi öğrenince çok değişik duygular hissettim. 🙂

Bu arada MSP programı nedir, ne oluyor derseniz buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. 🙂

19-20 Ocak tarihlerinde ise Kick Off programımız vardı o günlerde neler yaptık kısaca anlatayım.

1.GÜN

Behice Funda’nın yaptığı açılış konuşmasıyla program başladı. MSP olarak neler yapacağız,neler yapmamız gerekiyor bunlardan bahsetti.Sonrasında tek tek kendimizi tanıttık.

Ardından İbrahim Kıvanç’ın(İbrahim Hocanın) sunumu vardı Xamarin hakkında ve güncel teknolojiler hakkında harika bir sunumdu. Sonrasında yemek arası verdik.

Yemeğin ardından ise Faruk Çelik’in Azure ve cloud computing hakkında sunumu vardı. Bu sunumda da yine çok değerli bilgiler öğrendik.

Faruk hocanın ardından Cavit Yantac bize hikaye anlatılıcığı nasıl olur,etkili sunum nasıl yapılır konularını bizimle paylaştı.

Sonrasında tekrar İbrahim hocanın sunumu vardı,bu sefer Xamarini örnek uygulamalar üzerinde gördük. Sunum ardından hep birlikte Microsoft’un bizim için hazırladığı gala yemeğine gittik. Arkadaşlarla daha yakından tanışma fırsatı bulduk bu süreçte. Ve ardından otelde kalacak arkadaşlar otele bizlerde evlerimize geldik.

 

2.GÜN

İkinci güne grup çalışmasıyla başladık. 6 kişilik gruplarla halinde dağıldık ve 20 dakikada hep birlikte hikaye oluşturmaya çalıştık ve bu hikayeyi 4 dakikada içinde anlatacaktık. Çok eğlenceliydi.

Ardından Maria Melkova’nın güzel sunumu vardı. Bu sunumun ardından Microsoft Türkiye’nin genel müdürü Murat Kansu’nun konuşması vardı.
Ardından Daron Yöndem ve Engin Polat’ın eğlenceli ve aynı zamanda öğretici konuşmaları vardı. Sunumlarda nelere dikkat etmeliyiz ve neler yapmamalıyız bizlere bunlardan bahsettiler.

Ardından hediyelerimiz dağıtıldı notebook çantası,tişört, yaka kartı ve kartvizitlerimiz. 🙂
Sonrasında MVP’lerin ve Microsoft çalışanlarının olduğu panel havasında hoş bir sohbet ortamı oldu. Bu sohbet sonrasında Microsoft Türkiye insan kaynakları müdürü Esra Gaon’un sohbeti vardı,işe alım süreçleri hakkında bizi bilgilendirdi. Ve böylelikle 2.günüde bitirmiş olduk.

Bundan sonraki süreçte diğer MSP arkadaşlarla neler yapacağız bakalım, çok yoğun,yorucu ama aynı zamanda çok güzel bir süreç bizleri bekliyor. Ara ara MSP sürecinde yaşadıklarımı,deneyimlerimi buradan sizinle paylaşıyor olacağım. 🙂

Son olarak toplu çektirdiğimiz fotoğrafıda buraya ekliyorum. 🙂

16105754_2251033455122699_2724928211366525995_n

 

Tarih:Yazılım/Teknoloji

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir