İçeriğe geç

İyi Kız #KitapYorumu

Merhablar 🙂
Yeni bir kitap yorumuyla buradayım. Okuyalı uzun bi süre olmasına rağmen yorumunu ancak yazmaya fırsat bulabildim.
İyi kız; Mia ya da Chloe mu demeliydim. Zengin bir yargıç babanın asi ve farklı kızı. Kendisi resim öğretmeni, babasının isteklerine karşı çıkıp kendi rotasını çizmiş bir genç kız. Buraya kadar her şey normal.
Mia bir gün Colin adlı bir genç adam tarafından kaçırılıyor ve olay o zaman başlıyor. Colin fakir ve hasta annesine bakması gereken bir genç. Bu işi de o yüzden yapıyor ancak kızı vereceği adama götürmek yerine son anda vazgeçip ormanda ki bir klübede Mia ile birlikte yaşıyor. Zor koşullar altında soğukta yaşıyorlar bir süre. Sonra tabiki yerleri bulunuyor ve baskın sırasında olanlar oluyor. Detay vermem spoiler olacak o yüzden burada bitiriyorum.
Kitap kısaca psikolojik gerilim kitabı ve etkileyici ve akıcı bir kitap. 🙂

Kitabı çok sevmemdeki en önemli faktör yazarın hikayeyi anlatma tarzı. Bir olay olmuş, ki bu Mia’nın kaçırılması. Kitap boyunca olayın hem öncesini hem de sonrasını senkronize olarak okuyorsunuz.

Okunası güzel bir kitap. Kitap benden 10 üzerinden 9 puan alıyor 🙂

Kitap arka kapak bilgilerinide buraya bırakıyorum. 🙂
İyi bir insan olup olmadığıma karar verecek olanlar kim? Ailem mi? Arkadaşlarım mı? Yoksa ne yaşadığıma dair en ufak bir fikri bile olmayan etrafımdaki insan kalabalığı mı? Tabii ki hiçbiri… İyi ya da kötü biri olduğumu benden başka kimse bilemez.

Nüfuzlu bir ailenin kızı olan resim öğretmeni Mia, esrarengiz bir yabancıyla barda tanıştığı gece ortadan kaybolur. Genç kız aylar sonra ıssız bir kulübede bulunur, ancak o eski Mia değildir artık. Tamamen değişmiştir ve yaşadıklarına dair bölük pörçük parçalar hatırlamaktadır. En tuhaf olansa, kendini artık Chloe olarak tanıtmasıdır. Peki kimdir bu Chole denilen kız?

Ve Mia neden kendisine bu isimle hitap edilmesini istemektedir? Bu soruların cevabını hiç kimse bilmemektedir. İşin aslı, Mia’ya dair bilinmeyenlerden yalnızca biridir bu… 17 ülkede yayınlanan, zekice kurgulanmış sıra dışı hikâyesiyle İyi Kız, kusursuz ailelerin bile göründükleri kadar mükemmel olmadıklarını kanıtlar nitelikte çarpıcı bir ilk roman.

“Karakterlerin yaşadığı ruhsal çöküntülerin ve ikilemlerin son derece gerçekçi ve çarpıcı bir dille kaleme alındığı muhteşem bir ilk roman.”
-Publishers Weekly-

“Her sayfasında okuyanları yerine çivileyecek türden çarpıcı bir psikolojik
gerilim romanı.”
-Chicago Tribune-

“İnanılmaz olana inanmaları konusunda okuyucularına meydan okuyan Mary Kubica’nın üslubuna hayran kalmamak elde değil.”
-New York Times-
(Tanıtım Bülteninden)

 

Tarih:Kitap Yorumu

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir