İçeriğe geç

Haftalık Teknoloji Haberleri (9-15 Ocak 2017)

 

Windows 10 için oyun modu onaylandı!

Windows 10 için oyun modu onaylandı!

Microsoft, windows 10 için özel olarak geliştirilen Oyun modunu onayladı. Böylelikle Windows 10 kullanıcıları bilgisayarlarını, oyun oynarken daha rahatlıkla optimize edebilecek.

Windows 10 kullanıcılarının oyun oynarken sistem performansını arttırarak, oyundaki donma ve takılmaların önüne geçebileceği yeni oyun modunuaçıkladı. Yeni modun nasıl çalışacağı hakkında net bir bilgi vermeyen Microsoft yetkilileri, oyuncuların beğenebileceği bir uygulama ile geliyor.

Kaynak: ShiftDelete.net

Devamı İçin TIKLA


Snapchat Artık Daha Şık Ve Fonksiyonel

Tasarımı, uzun süredir eleştirilen Snapchat, yeni arayüzü ve fonksiyonel becerileri ile öne çıkıyor.

Snapchat bir kez daha geniş çaplı bir makyaj operasyonu geçiriyor. Fotoğraf paylaşım uygulaması, görünümünü büyük ölçüde değiştirecek büyük bir güncellemeye imza atma hazırlığında. Yeni Snapchat, beta versiyonu ile bazı Android kullanıcılarına ulaştırıldı bile. Yeni güncelleme ile Snapchat, dünyanın dört bir yanında paylaşılan fotoğrafları gösterecek ve onların etkileyici hikayelerini anlatacak bir arama çubuğu donatılmış,

Snapchat’in Beta sürümünü kullananlar, onu eskisinden çok daha pratik bulmuş. Kullanıcılara göre artık uygulamadan daha verimli bir şekilde faydalanılabiliyor ve arkadaşlarına kolayca erişebiliyor.

Kaynak: www.webtekno.com

Devamı İçin TIKLA

 

 


Chrome Safari Ve Opera’da ki Tehlike

Otomatik doldurma sayesinde internette dolaşmak, alışveriş yapmak ve iletişim kurmak artık çok daha hızlı, ancak dolandırıcılar bu özelliğin de bir açığını keşfetmiş gibi görünüyor.

Finlandiyalı bir web geliştiricisi olan Viljami Kuosmanen, Chrome, Safari ve Opera tarayıcılarının otomatik doldurma sistemlerinin web siteleri ile gereğinden fazla bilgi paylaştığını keşfetti. İsminiz ve e-posta adresinizi doldurma işini otomatik doldurmaya bıraktığınız zaman tarayıcı gerçek adresinizi, telefon numaranızı ve hatta kredi kartı bilgilerinizi bile yollayabiliyor.

Şimdilik Firefox’da böyle bir açık olmadığı söyleniyor. 🙂

Kaynak: Chip.com.tr


 

Google’dan, Yapay Zeka Destekli RAISR

Google‘ın geçen yıldan beri üzerinde çalıştığı çığır açacak bir teknoloji nihayet su yüzüne çıkıyor: Şirket düşük çözünürlüklü görsellerin kalitesini arttırmak için dahice bir yöntem buldu.

Bu teknolojinin adı RAISR ( Rapid and Accurate Image Super-Resolution ), diğer imaj yükseltme yazılımlarından 10 ila 100 kat daha hızlı ve daha kaliteli sonuçlar verebilen yazılım otomatik öğrenme tekniği ile çalışıyor.

Düşük çözünürlüklü bir görseli geliştirmek için onu genişletip büyütmek oldukça yavaş bir işlem ve ortaya çıkan dosya boyutu oldukça büyük oluyor. Ancak Google bu sorunların tümünü çözmüş gibi görünüyor.

Kaynak: chip.com.tr


Linux’u vuran fidye virüsü!

Linux'u vuran fidye virüsü!

Son dönemlerde kullanıcıları son derece çaresiz bırakan ve hackerlara büyük paralar kazandıran fidye virüslerinin gelişimi son sürat devam ediyor gibi gözüküyor.

Eset tarafından keşfedilen KillDisk isimli bir fidye virüsü Windows‘u etkilediği gibi Linux kullanıcılarının da başına bela olacak gibi gözüküyor.

Dosyalarınızı şifrelemesi durumunda sizden 250.000$ değerinde Bitcoin ile ödeme yapmanızı isteyen virüs, ödeme yapmanız halinde dosyalarınızı kurtaracağınızı söylüyor.

Kaynak: ShiftDelete.net


Adobe, Photoshop’ta ‘Sesli Komutlarla’ Fotoğraf Düzenlemeyi Mümkün Kılacak!

Adobe, Photoshop'ta 'Sesli Komutlarla' Fotoğraf Düzenlemeyi Mümkün Kılacak!

Adobe, yayınladığı bir konsept video ile sesli komutlarla fotoğraf düzenlemenin mümkün olabileceğini gösterdi.

Adobe, sesli komutlar aracılığıyla fotoğraf düzenleyen birinin yer aldığı konsept bir video yayınladı. Videoda, kullanıcının akıllı asistana sahip bir fotoğraf düzenleme programını sesli komutlarla yönettiği görülüyor.

Videodaki kullanıcı, akıllı asistanla doğal bir şekilde konuşuyor, yani kalıplaşmış sesli komutlar kullanmıyor. Kullanıcı, akıllı asistana ard arda fotoğrafı yeniden çerçevelendirme, döndürme gibi komutlar veriyor ve akıllı asistan bu işlemleri son derece hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Daha sonra kullanıcı, fotoğrafı beğendiğini söyleyerek değişikliklerin uygulanmasını sağlıyor ve en sonunda da akıllı asistana fotoğrafı Facebook’ta paylaşmasını söylüyor.

Kaynak: webtekno.com


Bu hafta sizler için seçtiğim teknoloji haberleri bu kadar. Sizinde ilginize çeken habeleri bu yazının altına yazarak benimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Tarih:Yazılım/Teknoloji

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir