İçeriğe geç

Adım Adım Asp.Net MVC Projesi Geliştirme #Giriş

Last updated on 10 Nisan 2018

Merhaba
İnstagram’dan takip edenler bilir, birkaç gün önce Asp.Net MVC öğrendiğimi ve öğrendikçe, öğrendiklerimi size aktarabileceğim ufak bir projeyle hep birlikte öğrenelim istedim.
Hiç bir programlama/yazılım bilgisi olmayan için bu seri çok anlamsız olacaktır bir şey anlamayacaktırlar.
Bu proje için en azından temel seviyede HTML, CSS, Javascript/JQuery bilgisi bilmenizde fayda var.

Şimdi gelelim bilgisayarımızda ne kurulu olması gerekiyor?

1.Visual Studio IDE’sinin kurulu olması ve bu kurulumda web geliştirme araçlarının yüklenmiş olması gerekli.

2. SQL Server & SQL Server Managment Stduio (SSMM)

Proje Konumuz : Blog

Biraz klasik bir konu biliyorum ama aklıma bir şey gelmedi ve ilk aşama için gayet kolay ve bizi geliştirecek bir uygulama olacağını düşünüyorum.

Template ‘ leri ücretsiz olarak internetten bulup, sizlerlede bu template’leri paylaşıyor olacağım yani bu projede Front End (Ön yüz)’den çok Back End (Arka plan ) işlemlerinin nasıl olacağını öğreneceğiz. Örneğin; database’den nasıl veri çekilir, bu veriler model aracılığıyla nasıl view’a aktarılır bunları göreceğiz. 🙂 Umarım herkes için yararlı bir proje olur. 🙂

  

Hep birlikte ne yapacağız peki?

Dediğim gibi konumuz Asp.Net MVC kullanarak bir blog yazmak. Şimdi şöyle yapalım daha önce MVC ile uğraşan arkadaşlar önce bahsedeceğim adımları tek tek kendileri uygulasınlar tıkandığımız yerde birbirimize yardımcı olalım 🙂 Diğer arkadaşlarda benim yazılarımı takip ederek projeyi adım adım gerçekleştirsinler.

Visual Studio-VS- üzerinden bir MVC projesi başlatmayı bir başka yazıda anlatayor olacağım.  Bu yazıyı daha fazla uzatmayalım.

 

Template’lern bulunduğu drive linki: https://drive.google.com/drive/folders/1nJfBbVVbfL1Kvv-Qc3MkwqX9xZ0UcG35?usp=sharing

Tarih:Asp.Net MVC

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir